Pojízdný domov pro vaše auto – střešní boxy

Nejžádanějším příslušenstvím, které se dá připevnit na příčník, jsou střešní boxy, které využijete nejen v zimním obdobím. Ne nadarmo jsou střešní boxy nazývány jako „pojízdný domov“. Do boxů uložíte celou řadu věcí, které potřebujete převést na zimní dovolenou do hor. Kufry celé rodiny se do vozidla prostě nevejdou, a tak je nezbytné najít jiné řešení.

Šikovné střešní boxy vám dokážou ušetřit spoustu místa a času, a to jsou také hlavní důvody, proč jsou tak žádané. V současné době je nabídka střešních boxů bohatá a hlavní výhodou je, že můžete kombinovat různé výrobce. Box můžete mít od jiného výrobce a příčný nosič také od jiného. Vše bude pasovat, protože jsou tyto výrobky univerzální.

Než si střešní box koupíte, budete si klást otázky typu: „Hodí se střešní box pro mé vozidlo? Můžu box upevnit vlastníma rukama? Je box uzamykatelný?“ Na tyto otázky však existují jednoduché odpovědi. Střešní boxy jsou vhodné téměř pro všechny vozidla. Důležité však je, abyste na něm měli střešní nosič, nebo příčník, na který se autobox upevní. Samotné upevnění je pak hračka. Nepotřebujete žádné speciální nářadí. Nemusíte se obávat také potenciálních zlodějů, protože kvalitnější boxy jsou opatřeny uzamykáním. Nevyplatí se tedy na boxech šetřit.

Kromě toho, že si můžete připevnit na příčník autobox, můžete si tam připevnit také nosič kol. Můžete se tak snadno vydat na dovolenou a vzít si svého dvoukolého miláčka, na němž budete trávit na dovolené většinu svého času. Nikdy nebylo cestování na dovolenou jednodušší.

Bohužel, spousta lidí se dnes při výběru příslušenství ohlíží na cenu, což je ale špatně. Rozhodujícími faktory by měly být hlavně vlastnosti těchto příslušenství a také samotných příčníků. Nedělejte chybu i vy a vyberte si podle toho, co vám box, nosič na kolo či příčník může nabídnout.